Global Analysis from the European Perspective. Preparing for the world of tomorrow
Geopolityka wkracza do Europy

Sytuacja polityczna w Europie zaognia się z dnia na dzień. W sobotę i niedzielę Bruksela była zablokowana. Krym był bez prądu po tym, jak słupy doprowadzające elektryczność z Ukrainy na półwysep zostały wysadzone. Kontrola graniczna jest przywracana w całej Europie na skutek zawieszenia układu z Schengen.
Europa jest w kryzysie, politycy są sparaliżowani przez terror, zatem kwestią czasu jest zapewnienie sobie przez Moskwę dostępu do Krymu.

Brzeziński, czołowy strateg USA, określił w 1997 roku Ukrainę jako rosyjski most do Europy. Odebranie tego mostu będzie oznaczało wyizolowanie Rosji. Brzeziński zwrócił też uwagę na fakt, że muzułmanie stanowią od 20 do 30% rosyjskiej populacji. Dozbrajanie mudżahedinów i wspieranie muzułmańskich aspiracji może destabilizować całe kraje. Wielki mistrz amerykańskiej hegemonii nigdy jednak nie przewidział obecnego chaosu w Europie.

Europe okiem Twittera

 

Zamknięte sklepy na Krymie, kolejki samochodów do stacji benzynowych

 

 

Na Ukrainie znów protestują przeciw korupcji

 

Kontrola granic między Francją i Belgią po zawieszeniu układu z Schengen

 

Uchodźcy na niemieckiej granicy

Wojsko w Brukseli

 

Bruksela sparaliżowana przez groźbę ataku terrorystycznego


GEFIRA provides in-depth and comprehensive analysis of and valuable insight into current events that investors, financial planners and politicians need to know to anticipate the world of tomorrow; it is intended for professional and non-professional readers.

Yearly subscription: 10 issues for €225/$250
Renewal: €160/$175

The Gefira bulletin is available in ENGLISH, GERMAN and SPANISH.

 
Menu
More